Zacięty mecz zakończony wygraną Pogoni

Odrabianie strat, dwa rzuty karne, czerwona kartka, sporo działo się w meczu naszego zespołu z Pogonią Siedlce, który zakończył się zwycięstwem gości 3:2.
9 Mar / 14:03

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem walki i gry w środku pola, nieliczne akcje były szybko przerywane przez zawodników jednej, jak i drugiej drużyny. Groźniej pod naszą bramką zrobiło się w 30. minucie, gdy Martin Polaček sparował uderzenie Piotra Pyrdoła. Dziewięć minut później rywale po faulu zyskali rzut karny, którego na gola zamienił Cezary Demianiuk, na domiar złego w 43. minucie Meik Karwot dograł tuż przed bramkę do Tomasza Walczaka, zawodnik Pogoni bez problemów ulokował futbolówkę w pustej bramce, podwyższąc wynik na 2:0. "Biało-Czarni" wzięli się bardzo szybko za odrabianie strat, jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Kamil Sobczak strzałem głową zdobył gola kontaktowego.

Podobnie, jak podopieczni Roberta Kasperczyka zakończyli pierwszą odsłonę, równie dobrze weszli na drugą połowę. W 49. minucie stan meczu wyrównał Rafał Wolsztyński i można rzec, że gra rozpoczęła się od nowa. Autor drugiego trafienia w 55. minucie świetnie wymanewrował obronę Pogoni, niestety nie zdołał pokonać bramkarza zespołu z Siedlec. W 62. minucie zaraz po wejściu mocnym uderzeniem popisał się Mikołaj Kwietniewski, piłka pofrunęła tuż obok słupka. Na boisku trwała wymiana ciosów, po naszej stronie próbowali Wiktor Kamiński, Rafał Wolsztyński, ale bez skutku.

Sytuacja skomplikowałą się w 76. minucie, gdy Petr Buchta musiał ratować się przewinieniem, w sytuacji, w której zawodnik rywali wychodził sam na sam. Obejrzał przez to czerwoną kartkę i "Biało-Czarni" musieli sobie radzić od tego momentu w osłabieniu. Pogoń zyskała rzut wolny na 20. metrze, ale strzał przeciwnika pewnie obronił Martin Polaček. W 83. minucie sędzia dopatrzył się zagrania ręką naszego zawodnika i ponownie wskazał "na wapno". Po raz drugi do piłki podszedł Cezary Demianiuk i nie pomylił się, dając prowadzenie gościom. Mimo starań nie udało się doprowadzić do wyrównania i Pogoń dopisała na swoje konto trzy punkty.

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)

Bramki: Kamil Sobczak 44', Rafał Wolsztyński 49' - Cezary Demianiuk 40' (k.), 85' (k.), Tomasz Walczak 43'.

Sandecja: Martin Polaček - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Petr Buchta, Michał Rutkowski, Kamil Sobczak (61' Wiktor Kamiński) - Tomasz Kołbon, Radosław Gołębiowski (61' Mikołaj Kwietniewski), Bruno Żołądź (46' Denis Potoma) - Rafał Wolsztyński (79' Mateusz Bartków), Jakub Wilczyński (61, Patryk Bryła).

Pogoń: Jakub Burek - Hubert Derlatka (60' Titas Milašius), Przemysław Misiak, Dawid Burka, Ernest Dzięcioł, Piotr Pyrdoł - Lukáš Hrnčiar (81' Krystian Miś), Jakub Sinior, Meik Karwot, Cezary Demianiuk - Tomasz Walczak (60' Mateusz Majewski).

Żółte kartki: Bruno Żołądź, Radosław Gołębiowski, Rafał Wolsztyński, Tomasz Nawotka - Tomasz Walczak, Przemysław Misiak, Piotr Pyrdoł.

Czerwona kartka: Petr Buchta (76', faul taktyczny).

Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork)..